Honor for Dark!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Onoare pentru intuneric!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce inseamna RPG?

In jos 
AutorMesaj
Clara
Admin
Clara


Mesaje : 98
Data de înscriere : 31/10/2009

Ce inseamna RPG? Empty
MesajSubiect: Ce inseamna RPG?   Ce inseamna RPG? Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 10:39 am

Penru ca unii dintre noi probabil ca nu cunosc acest termen (asa eram si eu la inceput, nu stiam ce insemna), m-am decis sa postez acest topic, in care sa va explic cum merg lucrurile. In primul rand RPG este prescurtarea cuvintelor Role Play Game. In primul rand trebuie sa alegeti o poza (dupa cum e nick-ul, fata sau baiat) si o sa o puneti (poza) la avatar. Trebuie sa va faceti fisa personajelor, deci ganditi-va la o descriere morala, la un scurt istoric, etc. Am uitat sa mentionez ca fara fisa nu puteti posta mai departe in RPG? Postati la Camere un topic cu camera personajului vostru si asteptati sa posteze cineva. Intre timp puteti continua sa postati in alte topicuri, dar atentie: nu in cele in care doua sau mai multe personaje au o discutie importanta. Astea fiind zise, sper ca v-am lamurit cat de cat.
Un termen e care trebuie sa-l explic, este God Mod-ul. Inseamna Modul lui Dumnezeu, iar pe forumul nostru este interzis. Mai exlicit, acest Mod al lui Dumnezeu insemana ca personajul vostru sa fie invincimbil, sa nu aiba defecte.
Sus In jos
http://honorfordark.vampire-legend.com
 
Ce inseamna RPG?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Honor for Dark! :: ¬Panoul de Administrare¬ :: ~Reguli~-
Mergi direct la: